Home / Aktuality / Výsadba lípy republiky

Výsadba lípy republiky

Doporučení k výsadbě lípy republiky×

Přátelé, jak mnozí z Vás vědí, spolek Letci – Žatec, společně s vedením města Žatec, má v plánu vysadit památnou lípu při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa a s tím spojeném vzniku čsl. letectví, které organizujeme na 13.9.. a 15.9.2018. Lokalitou bude prostor v Žatci u památníku letcům severočeského regionu, kteří bojovali ve druhé světové válce. Tato lípa bude registrována s odpovídajícím logem v oficiálním registru těchto památných stromů (viz níže). Prosím RR o vyvěšení této informace na weby svazu a žateckého spolku. Ostatním ČPS tato informace může posloužit jako inspirace.
Přeju prima den, Václav Vašek

Od: Lípy republiky
Odesláno:úterý 19. června 2018 8:51

Komu: slosante@onlysoft.org
Předmět: Doporučení k výsadbě lípy republiky

 

Dobrý den, velice Vám děkujeme za zprávu. Těší nás, že v letošním roce budete vysazovat jubilejní lípu, která bude připomínat nám a dalším generacím letošní výročí republiky.

Chtěli bychom doplnit, že pro výsadbu lípy republiky je potřené dobře zvážit místo. Na jednu stranu by mělo být reprezentativní, na druhou jsou zásadní podmínky pro zdárný růst stromu a dostatek prostoru (rozlehlejší travnatá plocha), aby lípa mohla důstojně připomínat své poselství.

Při přípravách určitě nezapomeňte na stabilní označení a vhodné je též vybudování plůtku, který zajistí její nedotknutelnost a vyzdvihne její hodnotu.

Náměty a nápady, jak označení lípy republiky provést a další užitečné věci naleznete zde:
https://lipyrepubliky.cz/planujeme-vysadbu/

A protože správná výsadba je základem úspěchu, tak je pro vás připraven i návod, jak je dobré postupovat při samotné výsadbě lípy:
https://lipyrepubliky.cz/postup-vysadby/

Taková slavnostní událost se pochopitelně řádně zaznamenává a budeme moc rádi, když vaši lípu přidáte do celorepublikové databáze našeho projektu – Lípy republiky 1918 – 2018 – www.lipyrepubliky.cz.

Přeji vám úspěšnou oslavu 100 let republiky a budu se těšit na zprávu.

Pokud by vám bylo něco nejasného či byste potřebovali s něčím pomoci, klidně se na mě obraťte. Projekt skupiny nadšenců je tu pro vás.

S přáním hezkého dne

Aleš Rudl
projekt Lípy republiky, tel. 606 754 391
www.lipyrepubliky.cz

fb.com/Lipyrepubliky

O autorovi Frankie

Další články

Sestřih slavnostního gala večera nejlepšího leteckého sportovce

Sestřih slavnostního gala večera

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA *