Home / Seznam členů / Voigt Radek

Voigt Radek

20161216_102112Radek Voigt

Nar.13.3.1973

Na vojenské letiště v Žatci jsem nastoupil jako voják základní služby na podzim roku 1992. Po absolvování základního výcviku jsem byl přidělen na letištní rotu a prakticky okamžitě odeslán na kurz mechanika proudových motorů do Košic. Za účelem zajišťování zimního provozu  letiště pomocí tzv. fukarů – letecký motor umístěný na podvozku P-V3S, sloužil k odstraňování sněhu a ledu z dráhy a okolních ploch.

Na samotný kurz v Košicích nemám příliš dobré vzpomínky, neboť probíhal v době těsně před rozdělením Československa  a slovenské nacionalistické nálady, zejména vůči nám Čechům, běžely na plné obrátky. Tomu odpovídalo i naše urychlené přesunutí zpět do Žatce 30.12.1992, tedy doslova v hodině dvanácté.

Vzhledem k tomu, že tehdy ještě byly zimy i v Žatci bohaté na sníh a mráz, jsem si jako letišťář a strojník, tuhou zimu opravdu užil. Nejraději vzpomínám na nácviky tzv. Tygří letky, která asi byla tehdy to opravdu NEJ i na tehdejší užaslé obličeje prvních expertů z NATO. To již ale byla labutí píseň nejen žateckého letiště, které jsem koncem roku 1993 v hodnosti desátníka opustil.

O autorovi Frankie

Další články

Seznam členů

Jméno Příjmení Titul Michail Adamenko Ing. Vladimír Basák Ing. Filip Blahout Ing. František Blahout Ing. …

One comment

  1. Marek Franc

    Ahoj Radku. Nedávno jsem jel přes Žatec, tak jsem si vzpomněl, jak jsme spolu válčili na letišti. To byly super časy. Kdyby jsi chtěl pokecat, můj telefon je 734418589. S pozdravem Marek Franc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA *