Home / Frankie / Se Singapore airline do Číny

Se Singapore airline do Číny

Zanedlouho po mém návratu z druhé cesty za zlatem, někdy koncem léta 2010, už mě opět začalo trápit svědomí, že jsem moc dlouho na jednom místě. Od jara se sice udála spousta událostí, ale hlavně se blížila zima, kterou snáším velice špatně. Takže jsem začal plánovat akce, které by mě ze studeného Česka dostaly pryč.
Bezprostředně po návratu z Austrálie připravila Katka cestu do Číny. Věděl jsem už cestou domů v letadle, že si nemám ani vybalovat, že vyhodím pouze špinavé hadry, místo nich přibalím čisté a za tři dny odlétáme zpátky na východní polokouli. Měla to být taková více méně cestovní dovolená, na které bychom spolu prožili dny od rána do večera na společných cestách za památkami. S cestovní kanceláří a s dalšími turisty z Česka.

Katka věděla, že opravdu toužím někdy navštívit Velkou čínskou zeď a ještě víc poznat čínskou filozofii, kterou jsem už jednou studoval v knížkách po mé návštěvě buddhistického kláštera v Austrálii. Způsob současného života v nejpočetnější asijské zemi jsem poznal již při mé první cestě do Šanghaje v roce 2009. Tentokrát vybrala Katka severnější část Číny, oblast kolem Pekingu, s návštěvami všech možných památek z dlouhé historie čínské monarchie.
Poznávací zájezd měl velice fundovaného průvodce, který nás seznámil s nedůležitějšími památkami a historií i současností Číny. Chci se o Číně zmínit hlavně proto, že jak v předešlých knihách, tak i zde jsem se zmínil o učení Tao, které vzniklo právě v Číně. Učení je základem spokojeného života a je staré téměř deset tisíc let.

Nový praktický přístup starého vědění popsal ve své knize „Tao zdraví, sexu a dlouhého života“ americký spisovatel Daniel Reid, který žil na Tchaj-wanu a v Číně, kde toto učení studoval. Už samotný název knihy napovídá, kolik má kapitol a čím se zabývá. Velice užitečná knížka, která každému napoví ty nejzákladnější pravidla žítí, aby si člověk užil život v souladu se svým vědomím. Nechystám se uvedené dílo rozebírat, ale zmínit pouze pár naprosto úžasných a jednoduchých věcí, na které zapomínáme a které tvoří základ spokojeného života.
V první kapitole o zdraví se zmiňuje o jednoduchosti stravování a jídle jako léku. Jak je tato úvaha vzdálená dnešnímu přejídání, ani není potřeba zmiňovat. A teď přijde to, proč o tom vůbec mluvím. Jednoduchost receptu na přejídání se podle uvedené knihy není v dietách, které se tak nádherně v dnešní době uchytily a které jsou pouze zdrojem příjmů lidí, kteří začali diety vymýšlet. Přitom je to tak jednoduché. Můžu se přejídat, můžu jíst bůčky a já nevím co ještě, ale musím si umět tělo od přemíry jakéhokoli jídla vyčistit. Naprosto přírodními prostředky, které se užívají například formou čajů a již dávno známých a jednoduchých způsobů očisty těla lze vše dostat ze zažívacích orgánů, aniž by škodlivé a nežádoucí složky zanechaly v těle.
V druhé kapitole jak asi čtenář tuší, jde o daleko zajímavější téma. Ve svém věku jsem si myslel, že už mě v sexu dokáže málo co překvapit. To jsem ale koukal! A protože jsem asi jako většina lidí nedůvěřivý, snažil jsem se posbírané rozumy použít v praxi. Jejda, ono to fungovalo, a perfektně. Nemá smysl se rozepisovat o jednotlivých polohách, o to v knize vůbec nejde, ale o přijetí historických faktů v této oblasti lidského spolužití a poznatky použít pro současný život. Že v celé historii vývoje lidstva hraje žena dominantní roli, ví snad už každý muž, ale že ženy dokážou svým „diplomatickým“ nebo také rozumovým přístupem při sexu získávat mužskou sílu, to už ví asi málokdo. A že je možné tuto situaci obrátit a získat sílu ze ženy pomocí přenosu tělesných tekutin, to už neví skoro nikdo. Tedy kdo nečetl zmiňovanou knihu. Podstatu kapitoly o sexu bych shrnul v jeden krátký a humorný okamžik.
Ale to až příště.

Frankie

O autorovi Frankie

Další články

Jak je to s hady v Austrálii?

Jak je to s hady v Austrálii? Když jsem se po pobytu na farmě u …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA *