Home / Starý pilot / Potkan v polévce

Potkan v polévce

potkan

Potkan v polévce

Zdravotní péče o piloty vykazovaná plukovním lékařem byla vzorná. V době epidemií rýmy a chřipky nám při předletové přípravě vytíral krky, mandle a ústa jodovou tinkturou, při obědech kontroloval, zda každý pilot sní stroužek česneku a lžičku medu a zda jsou v jídelně pilotů dodržována hygienická opatření.
Jednoho dne jsme měli mít odpolední létání, před kterým nás čekal oběd v pilotní jídelně. U stolu nás sedělo šest. Nalil jsem si polévku a začal pomalu jíst. Při tom jsme diskutovali o různých věcech. Při každém pohybu lžící v mém talíři se vedle sedící kolega tajuplně uculoval. Když to udělal potřetí, už jsem to nevydržel a zeptal jsem se ho, čemu se stále řehtá.
„Čekám, kdy tou lžící nabereš ten kožich“, odpověděl.
„Jaký kožich?“, zeptal jsem se.
„Copak to nevidíš, plavou ti tam kousky kožichu“.
Podíval jsem se pořádně do polévky a opravdu v ní plavaly kousky kožíšku. Ostatní okamžitě přestali jíst a kontrolovali své polévky. Našel je skoro každý. Zavolali jsme našeho doktora, který při kontrole zjistil, že v polévce byl rozvařený potkan. Nechal kotel polévky přecedit přes velký cedník a z vylovených kostí poskládal kostru potkana.
Začali jsme dělat, že je nám špatně. Doktor zakázal vydávat stravu a ohlásil to veliteli pluku. Ten se přišel podívat na polévku a kostru potkana osobně, zavolal velitele praporu a nařídil mu vydat náhradní stravu. Tou byl hezký kousek uheráku a dávka rumu jako dezinfekce žaludku pro ty, kteří už polévku spolykali.
Rozkřiklo se to i u ostatních letek a pro náhradní stravu a hlavně dávku rumu přiběhli a tvrdili, že polévku také spolykali i ti, kteří v době vylití polévky byli ještě kdesi v hangáru nebo na učebnách. Velitel pluku zrušil odpolední létání, takže místo brouzdání vzdušným oceánem, jsme měli nečekané alkoholové odpoledne. Záhadným způsobem se tam totiž objevily i další lahve.

O autorovi Frankie

Další články

Z.Kadlec – Ložisko za půl milionu

Z.Kadlec – ložisko za půl milionu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA *