Home / Korea / Letiště Korea

Letiště Korea

Prvopočátek letiště Žatec
Konec války na lounsku
Když mu začali říkat Korea
Akce DI HAGANA
Přichází Mig-21
Chvilka naděje
Ale Korea se mu říkalo i nadále
Opět v novém
Katapult
Něco, co tu dosud ani potom nebylo Štít 84
Téměř válka
Prý se nad republikou neotočí
Záslužné činy
Zánik letiště Korea
Kdo za všechno může
Fachmani
Na čem jsme létali
Nenápadná pomoc
Pozorné oči
Bez nich by nevzlétli
Králové vzduchu
Králové vzduchu
Nedoletěli
Korea žije

O autorovi Frankie

5 comments

 1. Pavel Žaloudek

  Přeji dobrý den,
  jsem bývalý technik na MiG-23MF, MiG-21PFM, MiG29A a MiG-21MF u 11.SLP v Žatci. V součastnosti se již více než 25 let věnuji informačním technologiím. Muzeum je určitě úžasné, ale jsou tam chyby, které mu ubírají na lesku. (znalost pouze z webu) MiG-29A nemá dvouhlavňový 23mm kanon, ale 30MM jednohlavňový se zásobou 150 granátů, podobné nesrovnalosti jsou i u doletu. Navíc www stránky se prokazují pomalou odezvou, neexistujícími odkazy. Pokud budete chtít pomoct obraťte se prosím na mne.

  S pozdravem

  Pavel Žaloudek

  • igor Smékal

   ahoj, chybička se může vloudit, jestli nám chceš pomoci s čímkoliv a nemusíš proto jezdit do Žatce z Ostravy tak rozhodně nikdo z našeho spolku nebude protestovat každá ruka dobrá. jinak mezi nás chodí i technici Dien, Martínek, Kolek, čermák, Rameš, Čatai a další. Brigáda v muzeu v Bezděkově je tuto sobotu 23. 5. od 9.00.
   Igor Smékal

 2. Jirka Klíma

  Velmi okey je klip muzeum Monino.

 3. V letech 1978 – 80 jsem sloužil u letištního praporu VÚ 8682 a mám z té doby doba nějaké fotografie ze sněhových hotovostí a zásahů. Hodily by se vám? Mohu oscenovat, ale kam poslat. prosím o kontakt

  • Standa Kindl

   Ahoj Petře, jsem novým členem a již několik měsíců předělávám webové stránky Letců Žatec a uvítám veškeré materiály, které jsi ochoten poskytnout. Klidně pošli celý balík, nebo jednotlivě, jak se Ti to bude líbit. Bylo by super, kdyby jsi si udělal čas a k fotografiím dal slovní pozvánku, třeba jen jako název fotografie.
   Předem Ti děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA *