Home / Aktuality / Den amerických letců v Mukově a Teplicích

Den amerických letců v Mukově a Teplicích

Tak jako loňského roku se 21. července 2018 konala v teplickém regionu vzpomínková akce Den amerických letců k 74. výročí náletů na chemický komplex Záluží u Mostu. Letadla vzlétla z italských základen USA-AF, ale stejný počet se však po této akci nevrátil…..

      Za naši 24.  odbočku ČsL-Žatec se zůčastnili tito členové Jirka Klíma, Jaromír Rychtařík, Jirka Mach, František Blahout, Filip Blahout, Jan Zika, Radek Voigt.
      Podle programu následoval pietní akt kladení věnců a květin u pomníku amerických letců v obci Mukov. Projev zde pronesl pan ing. Petr Pípal, předseda ČsOL a starosta města Dubí. Další vystoupení měl pan Edward Findley, rada pro tiskové a kulturní záležitosti velvyslanectví USA v ČR. Závěrečnou částí byly státní hymny USA a ČR, večerka a průlet letounů Leteckého klubu Teplice.
     Dalším pokračování byl pietní akt v Teplicích-Písečný vrch. Projev přednesl pan Jaroslav Kubera, senátor PČR a primátor města Teplice.  Za USA pan Edward Findley rada pro tiskové a kulturní záležitosti velvyslanectví USA v ČR a další delegáti.
     Po té bylo přesunutí na základnu Leteckého klubu Teplice, kde byl společný oběd z vojenské polní kuchyně a dále připravované grilování k večeři. Závěrem lze vyslovit poděkování  organizátorů, sponzorům a všem zainteresovaným složkám, které se na této velm zdařilé akci podíleli.
                                                                                                                  Zpracoval: Jiří K l í m a    v.v.

O autorovi Frankie

Další články

Piráti z Karibiku…

… aneb Jak utopit Dr. Šlejhara… Ká-já zpitej zas jak Dán prošvihnul odjezd parníku snů. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA *